خط مشی

روش های تسویه حساب

تسویه حساب - آسو تکنیک

می توان به جرئت گفت امروزه نزدیک به نیمی از خرید ها به صورت اینترنتی انجام میگیرند. خرید هایی که می تواند ریز و درشت باشد. روش های تسویه حساب خرید های اینترنتی نیز به طبع به صورت اینترنتی هستند.

انواع روش های تسویه حساب

تسویه حساب خرید های اینترنتی به چند صورت انجام میگیرند. تسویه حساب در درگاه پرداخت ( در صورت امکان ) ، تسویه حساب به صورت کارت به کارت ( یا شبا و ساتنا ) و در برخی موارد امکان تسویه درب منزل.

تسویه حساب در درگاه پرداخت مزایا و معایب خاص خود را دارد. از مزایای این روش می توان به سرعت بالای تسویه حساب اشاره کرد. اکثر افراد معمولا این روش را می پسندند. اما این روش معایبی نیز دارد. از معایب این روش می توان به کلاه برداری های اینترنتی ( فیشینگ ) اشاره کرد.

کارت به کارت نیز یکی دیگر از روش هایی است که عمدتا مورد پسند فروشندگان است تا مشتریان. در این روش مشتری با واریز مبلغ مورد نظر به حساب فروشنده و ارسال رسید آن برای وی ، سفارش خود را ثبت می نماید.

تسویه حساب درب منزل یا فروشگاه اما شاید بهترین و مورد پسند ترین روش برای مشتریان باشد. در این روش نماینده ی فروشگاه یا مامور باربری با در دست داشتن دستگاه پوز و کالای مورد نظر به درب منزل یا فروشگاه مشتری مراجعه و پس از تسویه حساب کالا را به مشتری تحویل می دهد.

نقد یا اقساط ؟ مسئله این است

موضوع بسیار مهمی که در سیاست کاری گروه آسو وجود دارد فروش نقدیست. ما در گروه آسو به دلیل ارسال بدون واسطه و با سود حداقلی از کالاها ، ناچار به فروش نقدی هستیم. فروش نقدی می تواند به صورت واریز بیعانه و تسویه در زمان ارسال بار باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “روش های تسویه حساب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *